Tomasz Hajto: Kluby powinny zatrudniać byłych piłkarzy
02.07.2020

Tomasz Hajto, który jest znany z wypowiedzi wzbudzających kontrowersje, udzielił wywiadu dziennikowi “RevierSport”. Wielu mogłoby się z nią nie zgodzić.

“Schalke powinno korzystać z porad lub być zarządzane przez ludzi związanych z klubem. Spontanicznie przychodzą mi do głowy Marc Wilmots, Olaf Thon, Jiri Nemec, Marcelo Bordon, Tomasz Wałdoch czy Tomasz Hajto” – stwierdził były reprezentant Polski.

Hajto doradcą?

Wypowiedź związana jest z przetasowaniami w klubie z Gelsenkirchen. W ostatnich dniach do dymisji podał się prezes klubu, o czym informowaliśmy w tym miejscu. Można więcej powiedzieć, że do problemów na polu sportowym doszły organizacyjne. Hajto najwyraźniej chciałby objąć stanowisku doradcy klubu, z którym od lat niezmiennie pozostaje w dobrych relacjach.

Kolejna rola

47-latek obecnie jest ekspertem stacji “Polsat Sport”, zajmuje się pracą w roli menadżera piłkarskiego. Przez lata był piłkarzem regularnie występującym na poziomie niemieckiej Bundesligi. Jego bilans w reprezentacji Polski to 62 mecze i 6 bramek.