Cracovia chce uniknąć ujemnych punktów. Proponuje milion złotych
02.07.2020

Władze Cracovii za wszelką cenę chcą uniknąć ukarania klubu ujemnymi punktami. Gotowe są zapłacić wysoką karę finansową.

Sprawa dotyczy korupcji, która miała miejsce w krakowskim klubie w 2. ligowym sezonie 2003/04. Krakowianie mieli wówczas przy zielonym stoliku wywalczyć awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na początku czerwca rzecznik dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, przedstawił zarzuty w sprawie ustawienia kilkunastu meczów.

Rekordowa grzywna?

Według “Przeglądu Sportowego” Cracovia byłaby skłonna zapłacić nawet milion złotych grzywny w ramach zamiany za karę 15 ujemnymi punktami, o której mówi się w mediach najczęściej. Oznacza to, że bylibyśmy świadkami największej kary finansowej w ramach rozliczania afery korupcyjnej w Polsce.

Uniknąć walki o utrzymanie

Drużyna prowadzona przez Michała Probierza zajmuje 6. miejsce w tabeli ekstraklasy, zagra także w półfinale Pucharu Polski – zespół zachowuje więc szanse na zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Odjęcie 15 punktów na starcie następnego sezonu oznaczałoby, że Cracovia prawdopodobnie byłaby zamieszana w walkę  utrzymanie.