Unai Emery może poprowadzić Fiorentinę
02.07.2020

Nowym szkoleniowcem Fiorentiny może zostać Unai Emery. Taki ruch wskazywałby na duże ambicje tego klubu.

Według informacji dziennika “La Gazetta Dello Sport” klub kontaktował się już z menedżerem. W tym sezonie drużyna Violi nie gra na miarę przedsezonowych oczekiwań. Przez pewien okres była nawet zamieszana w walkę o byt w Serie A. Obecnie Fiorentina zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Kolejna liga

Emery pozostaje bez pracy od listopada 2019 roku. Gdyby ten ruch się urzeczywistnił, to liga włoska byłaby już 5 w karierze trenerskiej hiszpańskiego szkoleniowca. Nie da się ukryć, że zatrudnienie tak uznanego nazwiska podniosłoby prestiż takiego klubu, jak Fiorentina. Jedną z przeszkód mogą być jednak wymagania finansowe trenera.

Poprowadzi Polaków

48-letni szkoleniowiec z pewnością najlepiej wspomina okres spędzony w hiszpańskiej Sevilli, ponieważ to w tym klubie święcił największe sukcesy. Należy jednak pamiętać, że szatnie, które zostawił po sobie w Londynie oraz w Paryżu były zupełnie rozbite. Jeżeli Emery przejmie klub z Florencji po Giuseppe Iachinim, to w przyszłym sezonie poprowadzi między innymi Bartłomieja Drągowskiego oraz Szymona Żurkowskiego, który wróci z wypożyczenia do Empoli.