I liga: W poprzednim sezonie Garbarnia Warty nie pokonała
26.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:32
kurs 2.00
I liga
Warta - Garbarnia (I połowa)
X

W piątek rozegrany zostanie pierwszy mecz drugiej kolejki I ligi. Zmierzą się w nim Warta i Garbarnia, czyli niedawni drugoligowcy. W poprzednim sezonie Garbarnia nie znalazła sposobu na pokonanie drużyny z Poznania. U siebie zremisowała 1:1, a na wyjeździe poległa o:1. Teraz liczy na trzy punkty. Spotkanie, ze względu na trwające na obiekcie Warty prace modernizacyjne, odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim. Początek godzina 17.45.

Dla Warty będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie. Mecz ze Stomilem w Olsztynie został przełożony na 13 września. Ich postawa jest więc sporą niewiadomą. – Myślę, że jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczony cel, jakim jest utrzymanie. Oczywiście jednak będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce. Nasza kadra jest bardzo mocna i jestem pewien, że możemy sporo namieszać – przekonuje w rozmowie z oficjalną stroną Warty Wojciech Fadecki.

Garbarnia na inaugurację rozgrywek przegrała 0:2 ze Stalą Mielec. Mecz odbył się na stadionie Wisły Kraków. – Ta inauguracja nas zweryfikowała, choć ja nie do końca tak krytycznie oceniałbym swoich zawodników. Oni grali pierwszy raz na tym stadionie, na tak dobrej murawie. Także trema nie pozwoliła im do końca pokazać swoich walorów – tłumaczył porażkę trener Mirosław Hajdo. Dodał, że piłkarze nie są jeszcze w optymalnej formie fizycznej.

W historii spotkań obu zespołów lepszym bilansem legitymuje się Warta, która wygrała szesnaście razy. Dziesięć meczów zakończyło się zwycięstwem Garbarni, a w sześciu padł remis. W piątkowym meczy nieco więcej szans na końcowy sukces dajemy zespołowi z Poznania (kurs 2.15), który nie przegrał siedmiu ostatnich meczów. Nie spodziewamy się w tym pojedynku kanonady strzeleckiej. O zwycięstwie może zadecydować jedna bramka. Poniżej 2.5 – 1.60. Bardzo prawdopodobny jest remis po pierwszych 45 minutach. Stawka w Etoto na to zdarzenie wynosi – 2.00.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO