Thiago Silva trafi do Arsenalu? David Luiz namawia rodaka na grę dla „Kanonierów”

02.07.2020

W obliczu pandemii koronawirusa, która dotknęła rzecz jasna również świat futbolu, zawodnicy z kartą na ręku są jeszcze mocniej rozchwytywani niż zazwyczaj. Jednym z takich graczy jest Thiago Silva. Doświadczony Brazylijczyk jest namawiany przez swojego kolegę z reprezentacji na przejście do Arsenalu. 

W rolę mediatora wcielił się David Luiz. Stoper „Kanonierów” zdecydowanie nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Proste błędy popełniane przez 33-letniego obrońcę często pozbawiały punktów podopiecznych Mikela Artety. Być może Brazylijczyk próbując przekonać Silvę do transferu na Emirates choć częściowo chce zmazać swoje boiskowe winy. O rozmowach informuje „Daily Mail”.

Jakość idzie w parze z wiekiem

Thiago Silva we wrześniu skończy już 36. lat, co jednak nie przeszkadza mu w prezentowaniu wysokiej boiskowej dyspozycji. W obecnym, przerwanym przedwcześnie sezonie Ligue 1 reprezentant Kraju Kawy rozegrał 21. spotkań. Pomimo rywalizacji z dużo młodszymi zawodnikami, takimi jak Presnel Kimpembe czy Marquinhos, Silva ciągle jest wartościowym zawodnikiem dla Thomasa Tuchela.

Łatanie dziur w obronie

Brazylijczyk po meczach Ligi Mistrzów oraz finale Pucharu Francji i Pucharu Ligi, po ośmiu latach gry dla Paryżan opuści zespół. Wykorzystać chciałby to Arsenal, który pierwsze kroki w pozyskaniu zawodnika stawia dzięki nieoficjalnym rozmowom między Silvą a Davidem Luizem. Wzmocnienie defensywy „Kanonierów”, to wręcz obowiązek włodarzy klubu. Praktycznie żaden z zawodników występujących obecnie w tej formacji nie gwarantuje odpowiedniego poziomu sportowego.