Kurt Zouma zaoferowany Paris Saint-Germain
02.07.2020

Przebudowa defensywy Chelsea przed następnym sezonem jest nieunikniona. Sporo mówi się o potencjalnych wzmocnieniach, które mają zawitać na Stamford Bridge. Żeby jednak ktoś przyszedł, odejść musi ktoś. 

Jednym z obrońców, którzy mogą opuścić ekipę “The Blues” jest Kurt Zouma. Według “Telefoot” Francuz został zaoferowany mistrzowi Francji, Paris Saint-Germain.

Nisko w hierarchii

Początek sezonu Zoumy w ekipie Franka Lamparda był całkiem udany. Co prawda Francuz nie popisał się w debiucie angielskiego menedżera, kiedy to zaliczył fatalny występ przeciwko Manchesterowi United, ale w kolejnych spotkaniach prezentował się z niezłej strony. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że od początku był jedynie opcją rezerwową. Zouma zastępował bowiem kontuzjowanego Antonio Rudigera oraz słabo dysponowanego Andreasa Christensena. Gdy Niemiec wyzdrowiał, a Duńczyk zanotował zwyżkę formy, Zouma poszedł w odstawkę. Francuz nie zagrał nawet przez minutę w Premier League po restarcie rozgrywek.

Odpowiednia jakość dla PSG?

Pojawia się pytanie, czy jeśli piłkarz stracił miejsce w wyjściowym składzie Chelsea, to czy zdoła wywalczyć plac w silniejszym klubie, jakim z pewnością jest PSG? W rywalizacji z takimi piłkarzami jak Presnel Kimpembe czy Marquinhos, Francuz nie ma raczej większych szans. Być może Thomas Tuchel szuka taniej opcji do rotacji za odchodzącego wraz z końcem sierpnia Thiago Silvy. Wartość Zoumy według portalu “Transfermarkt” to 28 milionów euro.