Jose Mourinho zachwycony zaangażowaniem Giovaniego Lo Celso

02.07.2020

Jose Mourinho rozpływa się w zachwytach nad Giovanim Lo Celso. Menedżer Tottenhamu jest pod wrażeniem pracy oraz zaangażowanie, jakie prezentuje podczas treningów środkowy pomocnik „Kogutów”. 

Portugalczyk pochwalił Lo Celso za odpowiednie podejście podczas sesji treningowych. Stwierdził również, że nie zamieniłby Argentyńczyka na Bruno Fernandesa.

Trudne początki

Przygoda z Tottenhamem nie zaczęła się dla Lo Celso przesadnie udanie. Najpierw w wyniku urazu biodra były piłkarz PSG pauzował ponad miesiąc. Po wymuszonej przerwie ciężko było wrócić mu do łask menedżera. Argentyńczyk zacisnął jednak zęby i robił wszystko, aby przekonać do siebie Mourinho. Między innymi taką postawę docenił Portugalczyk, co przyznał w rozmowie ze „Sky Sports News”.

Lider środka pola

Od połowy stycznia Lo Celso wywalczył sobie stałe miejsce w pierwszym składzie „Kogutów”. Liczby Argentyńczyka są zdecydowanie do poprawy, natomiast nie można nie zauważyć jego dużego wpływu na grę zespołu. Mourinho stwierdził wręcz, że nie zamieniłby Lo Celso na żadnego innego piłkarza.