David Alaba trafi do Premier League? Manchester City zainteresowany piłkarzem Bayernu Monachium
02.07.2020

Kłopoty w defensywie Manchesteru City były jednym z powodów ogromnej przewagi Liverpoolu nad “Obywatelami” w tabeli Premier League. Pep Guardiola zamierza szybko załatać dziury w obronie. Hiszpan na celownik wziął swojego byłego podopiecznego z Bayernu Monachium. 

Jak informuje “Guardian”,piłkarzem, który wprowadziłby spokój w tyłach drużyny z Manchesteru miałby być David Alaba. Austriak wobec niepewnej sytuacji kontraktowej jest łączony z wieloma klubami. 

Uniwersalny gracz

Pep Guardiola upodobał sobie szczególnie piłkarzy wielofunkcyjnych, którzy z powodzeniem zagrają na kilku pozycjach. Takim zawodnikiem jest właśnie David Alaba. Trener Bayernu Hansi Flick od jakiegoś czasu ustawia 28-latka na środku obrony, aby zrobić miejsce na lewej stronie defensywy dla robiącego furorę Alphonso Daviesa.

Problemy w defensywie

Według wielu ekspertów kluczowym momentem w batalii o mistrzostwo Premier League była kontuzja stopera City, Aymerica Laporte’a. John Stones czy Nicolas Otamendi na pewno nie prezentują tak wysokiego poziomu jak francuski defensor. Alaba mógłby wskoczyć za któregoś z wymienionej dwójki lub powrócić na lewą stronę, gdzie rywalizowałby m.in. z podatnym na kontuzje Benjaminem Mendym.