Łukasz Broź w Śląsku Wrocław. Podpisał dwuletni kontrakt

26.07.2018

W czwartek piłkarzem Śląska Wrocław został Łukasz Broź. 32-letni zawodnik podpisał dwuletni kontrakt. Przez ostatnie sezony obrońca występował w Legii Warszawa, do której trafił latem 2013 roku z Widzewa Łódź. Ze stołeczną drużyną zdobył cztery tytuły mistrzowskie, a także trzy razy triumfował w rozgrywkach o Puchar Polski.

Broź rozegrał w ekstraklasie 212 spotkań, w których zdobył 11 bramek. W najwyższej klasie rozgrywkowej występował w Widzewie i Legii. Na koncie ma również trzy mecze w reprezentacji. Z końcem czerwca tego roku umowa piłkarza z Legią dobiegła końca, a działacze nie zamierzali jej przedłużać. W czwartek piłkarz znalazł nowy klub. – Śląsk był bardzo konkretny i cieszę się, że zaczynam nowy rozdział w karierze. Wiem, że to jest klub z ambicjami, a ja też jestem zawodnikiem ambitnym. Nie odpuszczam, ani na treningu, ani w trakcie meczu. Fizycznie czuję się bardzo mocny. Wiem, że we Wrocławiu mamy drużynę, będącą mieszanką młodości z doświadczeniem. Najlepsze okresy w karierze miałem właśnie w tak zbudowanych zespołach. Liczę, że tutaj będzie podobnie – stwierdził Broź na oficjalnej stronie Śląska.

W klubie z Wrocławia liczą na zawodnika nie tylko na boisku. – Łukasz Broź to piłkarz utytułowany, ale nadal w bardzo dobrej formie i z wielkim głodem gry. Podobają nam się także jego cechy mentalne. Ma przede wszystkim wzmocnić rywalizację w zespole. Liczymy, że będzie ważną postacią nie tylko na boisku, ale także poza nim. Sezon jest długi, będą trudne momenty. I właśnie od takich zawodników jak Łukasz będziemy wtedy wymagali, by pomogli drużynie je przejść – zaznaczył dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.