Patryk Dziczek zbiera dobre recenzje. Trener chwali go za grę
03.07.2020

Kolejny polski piłkarz na włoskiej ziemi notuje dobre występy. W superlatywach o Patryku Dziczku wypowiedział się Gian Piero Ventura.

Choć początki Polaka w Salernitanie nie należały do najlepszych. Wypożyczony z Lazio piłkarz w początkowym okresie w nowym klubie nie mógł liczyć na regularną grę. W ostatnich tygodniach zaczął wreszcie spisywać się na miarę pokładanych w nim oczekiwań.

Pochwały eks-selekcjonera

“Za dwa lata będzie podstawowym zawodnikiem klubu Serie A. Jest profesjonalistą, dobrze mówi po włosku. Jest dobry technicznie i ma wysokie morale.” – stwierdził prowadzący zespół Salernitany były selekcjoner reprezentacji Włoch, Gian Piero Ventura.

Tylko wypożyczony

22-latek latem opuścił drużynę Piasta Gliwice na rzecz Lazio Rzym. Kwota transferu miała wynieść 2 mln euro. Niezwłocznie został jednak wypożyczony do Salernitany występującej w Serie B. W trwającym sezonie tych rozgrywek Dziczek wystąpił w 17 meczach, w których zdobył 1 bramkę, a także 2 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny. Był członkiem reprezentacji Czesława Michniewicza, która przed rokiem zaprezentowała się na mistrzostwach Europy do lat 21.