Rafał Kurzawa z golem, Esbjerg przegrywa [WIDEO]

03.07.2020

Polskim kibicom przypomniał się Rafał Kurzawa, który zdobył bramkę w piątkowym meczu. Nie uchroniło to jego klubu przed porażką.

Esbjerg przegrał w meczu ligowym 1:2 z drużyną AC Horsens. Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Hansson. W 45. minucie ładnym strzałem z 20 metrów popisał się Kurzawa i wyrównał stan meczu. 79. minuta to rzut karny dla gości, który zdołał obronić Mannone. Niestety dla Polaka, Ayo Simon Okosun trafił do siatki w 72. minucie dając tym samym zwycięstwo zespołowi Horsens.

Wróci do kadry?

Być może polski zawodnik dobrymi występami przypomni o swojej osobie selekcjonerowi Brzęczkowi, który pomijał go w ostatnich powołaniach.

Zaczął grać

Kurzawa zagrał łącznie w 11 meczach Esbjergu w tym sezonie, w których zdobył 1 gola i zaliczył 4 asysty. Do tego klubu trafił przed sezonem z Midtjylland. To w Danii zaczął grać po zupełnie nieudanym okresie spędzonym w francuskim Amiens. Był członkiem reprezentacji Polski Adama Nawałki podczas mistrzostw świata w 2018 roku.