Zastąpi Leroya Sane? Jayden Braaf nadzieją Pepa Guardioli

03.07.2020

Dzisiaj ostatecznie potwierdzono transfer Leroya Sane z Manchesteru City do Bayernu Monachium. Spekuluje się, kto mógłby go zastąpić.

Reprezentant Niemiec dzisiaj został zaprezentowany jako nowy kolega Roberta Lewandowskiego. Manchester City ma szeroki wachlarz, jeżeli chodzi o możliwości ofensywne. Niemniej jednak, ktoś będzie musiał zająć miejsce Niemca w kadrze zespołu.

Nowy Sancho?

Według portalu „The Athletic” w przyszłym sezonie taką szansę może dostać Jayden Braaf. Holender wykazuje się podobno bardzo dużym talentem, zdecydowanie przeważa umiejętnościami piłkarskimi kolegów z poszczególnych grup wiekowych. Wspomniany serwis podjął się nawet porównania, że jest to talent pokroju Jadona Sancho, który zresztą również zbierał szlify w akademii klubu z Manchesteru.

Czeka na debiut

17-latek jest wychowankiem The Citizens, dotychczas występował jedynie w młodzieżowych zespołach. W tym sezonie odpowiednika Premier League do lat 23 wystąpił w 16 meczach, w których zanotował na swoim koncie 9 trafień. Zagrał także w 4 meczach młodzieżowego pucharu krajowego, strzelił w nich 1 gola i zaliczył 1 asystę.