Wesley Sneijder wznowi karierę? Holender może zagrać w rodzimej lidze
04.07.2020

Wesley Sneijder najwyraźniej zatęsknił za futbolem. 36-latek może pójść w ślady Arjena Robbena i podpisać kontrakt z klubem Eredivisie. 

Holender oficjalnie zakończył karierę w styczniu ubiegłego roku. Odwieszenie butów na kołku mogło jednak nie być ostateczną i nieodwołalną decyzją.

Zagra w klubie z rodzinnego miasta?

Sneijder zaczął wstępne rozmowy z Utrechtem. To właśnie w tej miejscowości urodził się wybitny piłkarz. Jego zawodnicze losy ułożyły się jednak w taki sposób, że nigdy nie reprezentował barw tego klubu. Jak poinformował szef skautingu FC Utrecht, Jordy Zuidam, istnieje szansa, że 36-latek ponownie wybiegnie na boisko.

Legenda holenderskiego futbolu

Wesley Sneijder jest niezwykle utytułowaną postacią w holenderskiej piłce. Wystąpił w 134. meczach kadry, w których strzelił 30. bramek. Jest dwukrotnym medalistą mistrzostw świata (2010, 2014). W futbolu klubowym wygrał Ligę Mistrzów oraz został mistrzem Włoch i Hiszpanii. Reprezentował barwy takich klubów jak Ajax Amsterdam, Real Madryt, Inter Mediolan czy OGC Nice.

Ledwie przed tygodniem wznowienie kariery ogłosił kolega Sneijdera z reprezentacji Holandii, Arjen Robben. Legendarny piłkarz Bayernu Monachium zdecydował się dołączyć do Groningen.