Lazio pragnie wzmocnić defensywę. Danny Rose może zasilić drużynę wicelidera Serie A
04.07.2020

Niezwykle wąska kadra Lazio jest jednym z głównych problemów Rzymian w walce o mistrzostwo Włoch. Dyrektor sportowy klubu, Igli Tare, pracuje już nad wzmocnieniami, aby Simone Inzaghi miał większe możliwości rotowania składem. Zawodnikiem, któremu przygląda się Albańczyk, jest Danny Rose.

30-letni Anglik przebywa obecnie na wypożyczeniu w Newcastle. Rose od 2007 roku jest zawodnikiem Tottenhamu.

Skreślony przez Mourinho

Lewy obrońca za kadencji Portugalczyka jedynie raz wybiegł na boisko w podstawowym składzie. W sumie pod rządami nowego menedżera “Kogutów” zagrał raptem 100. minut w Premier League. “The Special One” zdecydowanie postawił na lewej stronie defensywy na Bena Daviesa. Rose natomiast został oddelegowany na wypożyczenie do Newcastle. W ekipie dowodzonej przez Steve’a Bruce’a szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Niezła dyspozycja w barwach “Srok” przykuła uwagę Lazio.

Problemy Lazio

“Biancocelesti” mają spore kłopoty, jeśli chodzi o zestawienie defensywy. Newralgicznym punktem są zwłaszcza wahadła. Na lewej stronie występuje obecnie Jony, którego w ligowych spotkaniach najczęściej zmienia Jordan Lukaku. Nie są to zawodnicy, którzy mogliby regularnie występować w drużynie walczącej o scudetto.

Smalling przetrze szlaki?

Włodarze Lazio mają nadzieję, że Danny Rose prezentowałby się w barwach Lazio równie dobrze jak Chris Smalling w ekipie Romy. Angielski stoper świetnie rozpoczął przygodę z włoską ligą. Już po dwóch miesiącach gry w Serie A dorobił się bowiem wiele mówiącego przydomku “Smaldini”.