Bayern Monachium straci ważne ogniwo? David Alaba rozchwytywany
04.07.2020

Mistrz Niemiec może stracić zawodnika, który od lat jest ważną częścią drużyny. David Alaba znajduje się na radarach wielu klubów.

Spekulacje na ten temat w ostatnim czasie nasiliły się, ponieważ negocjacje kontraktowe pomiędzy klubem, a zawodnikiem wciąż nie zostały sfinalizowane. Na chwilę obecną wiemy, że 30 czerwca 2021 roku Alaba stanie się zawodnikiem z kartą na ręku.

Zainteresowanie ze strony potęg

Utytułowanego zawodnika z chęcią w szeregach Manchesteru City chciałby zobaczyć Pep Guardiola. Zdeterminowany żeby pozyskać Austriaka jest także Inter Mediolan prowadzony przez Antonio Conte. Wspomniane zespoły z pewnością mogłyby spełnić wysokie wymagania kontraktowe zawodnika. Pomocnik, który z powodzeniem występuje również na pozycji lewego obrońcy, chętniej zapatruje się na kierunek hiszpański.

Chciałby grać w pomocy

28-latek jest wychowankiem Austrii Wiedeń. Od 11 lat występuje w barwach klubu z Monachium. W ubiegłym sezonie Bundesligi wystąpił w 28 spotkaniach, na swoim koncie odnotował 1 bramkę i 1 asystę. Według niemieckich mediów, Alaba wyraził niezadowolenie z powodu pozycji, na której występuje – Hansi Flick korzysta z niego najczęściej na lewej obronie, natomiast sam piłkarz uważa, że lepiej by się spisywał jako środkowy pomocnik.