Lech Poznań wygrywa w meczu na szczycie. Zmniejszył stratę do lidera

04.07.2020

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 34. kolejki ekstraklasy Lech Poznań wygrał 2:1 z Legią Warszawa. Zespół Dariusza Żurawia zbliżył się do lidera tabeli.

W 1. połowie przeważającą stroną była drużyna Lecha. Gola otwierającego wynik w 24. minucie po rzucie rożnym zdobył Kamil Jóźwiak. Chwilę później, bo 5 minut po tym wydarzeniu, ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Kamiński, podwyższając w ten sposób wynik na 2:0. 2. połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu Legii. Drużyna Aleksandara Vukovicia zdobyła jedyną bramkę w 71. minucie za sprawą Igora Lewczuka.

W Poznaniu bez fety

Istniała możliwość, że przy braku porażki w tym meczu stołeczna drużyna mogła w dniu dzisiejszym zapewnić sobie tytuł mistrza Polski. Drużyna gospodarzy pokrzyżowała jednak plany Legionistom. Na 3. kolejki przed końcem sezonu Legia przewodzi tabeli ekstraklasy z 8 punktową przewagą nad Lechem.