AS Roma zainteresowana Edinsonem Cavanim. Powrót do Włoch?

05.07.2020

Edinson Cavani może zostać nowym zawodnikiem Romy. Włoski klub poszukuje napastnika i jest zdeterminowany żeby pozyskać byłego piłkarza PSG.

Od dłuższego czasu mówi się o możliwym odejściu Edina Dzeko, stąd też władze Romy muszą zapewnić sobie bramkostrzelnego napastnika na przyszły sezon. Na celowniku znalazł się Cavani. Żeby doszło do tego transferu, muszą jednak zostać spełnione pewne warunki.

Przetasowania w Romie

„Włosi przedstawili ofertę Cavaniemu. Poprosili mnie, abym przesłał ją jego bratu, Walterowi Guglielmone’owi. Będzie ona jednak wiążąca tylko wtedy, jeżeli AS Roma zostanie przejęta przez nowego właściciela, który chce go mieć w swoim zespole” – stwierdził Gaston Fernandez, przedstawiciel zawodnika. Kontrahentem zainteresowanym przejęciem udziałów w rzymskim klubie jest Dan Friedkin.

Z kartą na ręku

33-latek od 1 lipca pozostaje bez klubu, ponieważ skończyła się jego umowa z Paris Saint-Germain. W przedwcześnie zakończonym sezonie Ligue 1 wystąpił zaledwie w 14 meczach, w których strzelił 4 gole i zanotował 2 asysty. Przez większą część sezonu przegrywał rywalizację z Mauro Icardim, który został sprowadzony latem ubiegłego roku.