Hector Bellerin odejdzie z Premier League? Hiszpan w kręgu zainteresowań Paris Saint-Germain
06.07.2020

Paris Saint-Germain w najbliższym okienku transferowym postara się o wzmocnienie prawej strony defensywy. W tym celu może udać się na zakupy do Anglii.

Według angielskich mediów piłkarzem, który znajduje się w orbicie zainteresowań Thomasa Tuchela jest Hector Bellerin. Hiszpan nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych.

Problemy z kontuzjami

Bellerin w bieżących rozgrywkach zagrał w zaledwie 19. spotkaniach. W początkowej fazie sezonu piłkarz leczył zerwane więzadło krzyżowe. W grudniu natomiast doznał urazu stopy, który wykluczył go z gry na miesiąc. Hiszpan zdołał jednak strzelić ważną bramkę w niezwykle prestiżowym starciu. Trafił bowiem do siatki w derbowym meczu z Chelsea. Jego gol dał “Kanonierom” remis 2:2.

Poszukiwanie prawego obrońcy

Mistrzowie Francji mają obecnie do dyspozycji na prawej obronie takich graczy jak Thilo Kehrer czy Colin Dagba. Szkoleniowiec Paryżan, Thomas Tuchel chciałby wzmocnić rywalizację na tej pozycji. Pytanie, czy Arsenal będzie chciał pozbywać się swojego defensora. Istotną sprawą jest również długość obecnej umowy Bellerina. 25-latka obowiązuje jeszcze trzyletni kontrakt, co może znacznie podbić cenę potencjalnego transferu.