Ekstraklasa ma wrócić 22 sierpnia. Krótka pauza
06.07.2020

Według nieoficjalnych danych, ekstraklasa ma rozpocząć nowy sezon 22 sierpnia. Piłkarzy polskich klubów czeka bardzo krótka przerwa.

Ze względu na przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa przyszły sezon piłkarski będzie miał bardzo mało wolnych terminów. Kibice będą świadkami rekordowo krótkiej przerwy między rozgrywkami ekstraklasy. Szef departamentu rozgrywek w PZPN, Łukasz Wachowski, poinformował na antenie radia Weszło FM, że kolejny sezon prawdopodobnie rozpocznie się 22 sierpnia.

Jaki system?

Stosowny komunikat ma zostać wydany w następnych dniach. Właściwie, to nie wiemy jeszcze, jaki system będzie obowiązywał w przyszłych rozgrywkach. W ostatnich dniach głośno było o możliwości 18-zespołowej ekstraklasy już w następnym sezonie, co skutkowałoby tym, że spadku uniknęłyby zespoły Arki Gdynia oraz Korony Kielce.

Legia o krok

Na 3 kolejki przed końcem w tabeli ligowej przewodzi Legia Warszawa. Jeżeli zespół Aleksandara Vukovicia w sobotnim meczu z Cracovią wygra, bądź zremisuje, to zapewni sobie w ten sposób tytuł mistrza kraju. Finał sezonu przewidywany jest na 19 lipca.