Leon Bailey trafi do Anglii? Wyprzedaż w Leverkusen
06.07.2020

Kolejnym zawodnikiem, który według mediów może opuścić Bayer Leverkusen, jest Leon Bailey. Szykuje się swoista wyprzedaż w niemieckim klubie.

W nadchodzącym oknie transferowym klub najprawdopodobniej opuści utalentowany Kai Havertz, który przebiera w ofertach. Łączeni z odejściem są także Jonathan Tah oraz Moussa Diaby. Od miesięcy spekuluje się o potencjalnych nazwach klubów, do których mógłby trafić Bailey.

Okazyjna cena?

Jeżeli chodzi o transfer Jamajczyka najczęściej wymieniane są nazwy czołowych klubów Premier League. Wśród nich są Manchester United, Manchester City, Chelsea, a także Arsenal. Najbardziej zdeterminowane wydają się być kluby z Londynu. Władze potencjalnej nowej drużyny skrzydłowego będą musiały zapłacić za niego kwotę oscylującą w okolicach 30 mln euro.

Umowa na 3 lata

22-latek wystąpił w 22 spotkaniach w barwach Bayeru w zakończonym już sezonie ligi niemieckiej, w którym strzelił 5 goli i zanotował 3 asysty. W reprezentacji Jamajki zagrał dotychczas w 6 meczach, w których zdobył 1 bramkę. Jego kontrakt z drużyną Petera Bosza obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.