Damjan Bohar na dłużej w Zagłębiu Lubin? Sytuacja nie jest oczywista
07.07.2020

Słoweńcowi za rok wygasa umowa z klubem z Lubina przez co stał się łakomym kąskiem dla innych zespołów z Ekstraklasy. Zagłębie ustaliło cenę zaporową, która może odstraszyć potencjalnych zainteresowanych.

Piotr Koźmiński – dziennikarz Super Expressu przeprowadził rozmowę z prezesem Zagłębia Lubin – Arturem Jankowskim na temat przyszłości gwiazdy „Miedziowych”. Z wywiadu możemy poznać jego stanowisko, co do kwoty za swojego skrzydłowego:

Jeśli na stole pojawi się w granicach miliona euro netto, to wtedy Damjan będzie mógł kontynuować karierę gdzie indziej. Choć w zasadzie powinienem powiedzieć „co najmniej” milion euro, bo przecież logiczne jest, że z każdym golem cena za gracza powinna rosnąć. A, jak powiedziałem, liczę na to, że Damjan coś jeszcze dla nas strzeli.

Lider

Bohar jest niekwestionowaną podporą drużyny z Lubina. W tym sezonie strzelił 15 bramek, najwięcej z całego zespołu. To również najlepsza kampania w całej karierze słoweńskiego zawodnika. Nic dziwnego, że interesują się nim m.in. Lech Poznań czy Legia Warszawa.

Nowa umowa

Fani “Miedziowych” powinni mieć nadzieję, że Bohar zgodzi się podpisać nowy kontrakt. Jego aktualna umowa wygasa za rok, więc czasu na negocjacje nie ma zbyt wiele. Dla klubu byłaby to ogromna strata, gdyż miał udział aż w dwudziestu bramkach dla jego zespołu. Do piętnastu bramek dołożył pięć asyst.