Ralf Rangnick bardzo bliski transferu do Milanu. Niebawem oficjalne potwierdzenie
07.07.2020

Ralf Rangnick zgodził się na warunki AC Milan. Od przyszłego sezonu będzie nowym menedżerem włoskiego klubu.  Niemiec połączy ze sobą dwa stanowiska, menedżera oraz dyrektora sportowego.

Nadchodzące zmiany spekulowano już od dłuższego czasu. Stefano Pioli nie spełnia pokładanych w nim nadziei. W utytułowanym klubie w końcu chcą postawić na projekt długofalowy. Fabrizio Romano w artykule z Guardian potwierdził, że Ralf Rangnick podpisze umowę z Milanem.

Stabilizacja

Zespół z Mediolanu w ostatnich latach nie stronił od irracjonalnych decyzji. W tym także jeśli chodzi o obsadę trenera. Warto przypomnieć, że w ciągu pięciu ubiegłych lat przewinęło się na tym stanowisku sześciu trenerów. Żaden z nich nie osiągnął chwały i powrotu do dawnej potęgi Milanu.

Prawdziwy fachowiec

Nowym szkoleniowcem zostaje człowiek, który rozsławił się w systemie RedBulla. To on stworzył podwaliny pod drużynę z Lipska, tworząc z niej czołowy zespół Bundesligi. Nic więc dziwnego, że takie same nadzieje wiąże z nim klub ze stadionu „San Siro”. Niemiec ma wprowadzać Milan na stopniowy szczyt, nawiązując do dawnej historii.