Lothar Matthaus pragnie pozostania zawodnika Bayernu Monachium. “Nie wyobrażam sobie Davida Alaby w żadnej innej koszulce”
07.07.2020

W swojej kolumnie “Tak to widzę” dla skysport.de, Lothar Matthaus zaznaczył swoje przywiązanie do obrońcy reprezentacji Austrii oraz Bayernu Monachium – Davida Alaby. Nie zabrakło także słowa o Robercie Lewandowskim. 

Były mistrz świata w swojej rubryce skomentował wiele aktualnych tematów, które cyklicznie pojawiają się w mediach. Nie zabrakło także gratulacji pod adresem Bayernu Monachium, który zdobył wszystko na arenie krajowej. Jednak szczególnie ciekawą kwestią była wypowiedź pod adresem Davida Alaby:

Nie chce wyobrazić sobie Alaby w żadnej innej koszulce. Gdybym był obecnie w butach Thiago lub Davida, widziałbym wiele pozytywnych czynników na korzyść Bayernu. Widzę silny sportowo i ekonomicznie klub, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Dodatkowo wszystkie stanowiska, zaczynając od trenera, a kończąc na dyrektorze sportowym, są świetnie obsadzone. Zespół jest w dobrych rękach

Inna strona medalu

Z jednej strony nie chce się pogodzić z utratą kluczowego zawodnika, z drugiej natomiast rozumie plany Thiago Alcantary, który najprawdopodobniej opuści klub z Bawarii i uda się na Wyspy Brytyjskie. Chwali umiejętności Hiszpana i tłumaczy, że świetnie odnalazłby się w Liverpoolu.

Kilka słów o Polaku

Niemiec skomentował także wyczyny Roberta Lewandowskiego i zachęca do trzymania za niego kciuków w kontekście Złotej Piłki:

obaczymy czy Lewandowski zgarnie tytuł najlepszego piłkarza na świecie. Całkowicie na niego zasłużył, zostając najlepszym strzelcem w każdych rozgrywkach. Dodatkowo zdobył podwójną koronę i jeśli Bayern dojdzie do finału Ligi Mistrzów, to nie widzę innego kandydata do Złotej Piłki. Byłoby to coś niesamowitego dla niego, Bayernu i całej Bundesligi. Trzymam za niego kciuki