Mattéo Guendouzi trenuje indywidualnie. Został odsunięty od treningów z pierwszą drużyną
07.07.2020

Po spotkaniu z Brighton 21-latek dał upust emocjom, wyładowując swoją frustrację, a w efekcie łapiąc za gardło swojego rodaka – Neala Maupaya. Z tego powodu podopieczny Mikela Artety został ukarany przez przedstawicieli Arsenalu, stąd też od tamtego czasu trenuje indywidualnie. 

Młody Francuz od tamtego momentu nie wystąpił choćby na minutę w drużynie “Kanonierów”. Sytuacja nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie, bo tak jak wspomniano wyżej zawodnik nie trenuje z całym zespołem. Informacje o tym podał dziennikarz “The Athletic” – David Ornstein.

Nie koniec problemów

Dla Guendouziego może być to początek końca w Arsenalu. Według dziennikarzy “L’Équipe” sam Francuz po wspomnianej rozmowie dyscyplinarnej jest chętny na opuszczenie klubu ze stolicy Anglii. Rzekomo kwota za jaką “Kanonierzy” chcą sprzedać pomocnika wynosi 40 milionów euro. Zainteresowani jego usługami miałoby być wiele klubów m.in. Inter Mediolan, Manchester United, Barcelona, Paris Saint-Germain i Atletico Madryt.

Nie podbił brytyjskich boisk

Guendouzi jak do tej pory nie osiągnął na Wyspach Brytyjskich nic wielkiego. Trudno też znaleźć pozytywy w ogólnej grze Arsenalu, który w tym sezonie nie zajmie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów.