Z Chelsea do Juventusu? Jorginho na celowniku mistrza Włoch

07.07.2020

Nowym zawodnikiem Juventusu może zostać Jorginho. Maurizio Sarri jest zdeterminowany, żeby pozyskać byłego podopiecznego.

Drużyna z Turynu chce wzmocnić środek pola przed kolejnym sezonem. Niedawno potwierdzony został transfer Arthura Melo, który przejdzie z Barcelony do Juventusu – w przeciwną stronę powędruje Miralem Pjanić. Innym zawodnikiem, który może opuścić włoską drużynę jest Adrian Rabiot, który nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.

Miejsce dla Havertza

Stąd też mistrz Włoch miałby się zgłosić po Jorginho, który jest podstawowym zawodnikiem Chelsea. Jeżeli transfer dojdzie do skutku, to kwota odstępnego zapłacona za zawodnika może oscylować w okolicach 50 mln euro. W ostatnich tygodniach media spekulują, że do drużyny Franka Lamparda mógłby dołączyć Kai Havertz, czyli piłkarz o podobnej charakterystyce do Jorginho.

Były zawodnik Sarriego

28-latek wystąpił w 26 spotkaniach wciąż trwającego sezonu Premier League, w których strzelił 4 gole i zanotował 2 asysty. W reprezentacji Włoch może pochwalić się bilansem 22 meczów i 4 bramek. Maurizio Sarri prowadził go już 2-krotnie. Najpierw w barwach Napoli, natomiast później sprowadził go do Chelsea.