Ligowa sobota: Kolejna ręka Polczaka. Legia wygrywa w Kielcach

28.07.2018

W sobotnich spotkaniach ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 2:1, a Legia Warszawa wygrała w Kielcach. Na zapleczu ekstraklasy cenne wyjazdowe zwycięstwa odniosły zespołu Termaliki Nieciecza i GKS Katowice. W drugiej lidze na uwagę zasługuje wysoka wygrana Widzewa Łódź nad Rozwojem i kolejna porażka Ruchu Chorzów.

Zagłębie Lubin na własnym boisku pokonało 2:1 Zagłębie Sosnowiec. Pierwszego gola dla gospodarzy z rzutu karnego strzelił w 61. minucie Filip Starzyński. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Piotr Polczak. Goście wyrównali pięć minut później, wykorzystując nieporozumienie w szeregach defensywy rywala. Gapiostwo obrońców wykorzystał Tomasz Nowak, który zagrał do Konrada Wrzesińskiego. Ten nie miał problemu z doprowadzeniem do remisu. Lubinianie decydujący cios zadali w 77. minucie. Jakub Mares uderzył piłkę między nogami interweniującego Polczaka, a ta wpadła do siatki. To druga porażka beniaminka. W pierwszej kolejce zespół z Sosnowca przegrał u siebie 1:2 z Piastem Gliwice. Goście jedną z bramek strzelili z rzutu karnego po ręce… Polczaka.

W drugim sobotnim meczu Korona prowadził do przerwy z Legią 1:0. Goście lepiej weszli w spotkaniu, ale to gospodarze objęli prowadzenie. Arkadiusza Malarza pokonał Ivan Jukić. Legia gole zaczęła strzelać po przerwie. W 57. minucie Carlitos zagrał do Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka wpadła do bramki tuż pod poprzeczką. Wynik na korzyść Legii ustalił strzałem głową Jose Kante. Sprawdził się nasz tym na to spotkanie. Kurs na zwycięstwo Legii w Etoto wynosił 2.65.

Na zapleczu ekstraklasy pierwsze zwycięstwa odniosły zespołu, które mają włączyć się do walki o awans. GKS Katowice pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź 1:0, a spadkowicz z Niecieczy wygrał 2:1 na boisku Podbeskidzia Bielsko-Biała. W drugiej lidze Widzew rozgromił w Katowicach Rozwój 4:0, a Radomiak ograł w Chorzowie Ruch 2:0. Tak przewidywaliśmy. Stawka na zwycięstwo Radomiaka w tym spotkaniu wynosiła 2.30.