Włoskie media surowe dla Wojciecha Szczęsnego. Polak nisko oceniony za mecz z Milanem

08.07.2020

Wojciech Szczęsny z pewnością nie zaliczy meczu Juventusu z Milanem do najbardziej udanych w swojej karierze. Polak nie otrzymał najlepszych not za wczorajsze starcie przeciwko drużynie z Mediolanu. 

Turyńczycy przegrali na San Siro 2:4. Polak został skrytykowany przez włoskie media głównie za złe zachowanie przy bramce Rafaela Leao.

Mógł zrobić więcej

Portugalski napastnik „Rossonerich” pokonał Szczęsnego strzałem przy krótkim słupku. Błąd polskiego bramkarza w tej sytuacji był niestety oczywisty, co zgodnie zauważają „Corriere della Sera” czy „OA Sport”, wystawiając golkiperowi Juventusu noty 5 oraz 5,5 w dziesięciostopniowej skali. Co ciekawe, „Leggo” oceniło Polaka na 6, podkreślając przy tym, że Szczęsny zawinił przy wszystkich bramkach Milanu strzelonych z gry.

Porażka bez większych konsekwencji

Juventus zaliczył wczoraj czwartą porażkę w bieżącym sezonie Serie A, a pierwszą po restarcie rozgrywek. Najgroźniejszy rywal „Starej Damy” w walce o scudetto nie zbliżył się jednak do turyńczyków w tabeli. Lazio przegrało bowiem na wyjeździe z Lecce 1:2, wobec czego przewaga turyńczyków wynosi ciągle siedem punktów.