Kai Havertz bliski opuszczenia Bayeru Leverkusen. Piłkarz miał poinformować klub o chęci odejścia
08.07.2020

Bayer Leverkusen już niebawem może stracić swoją największą gwiazdę. Jak podaje “Sport Bild”, Kai Havertz poinformował włodarzy niemieckiego klubu o chęci zmiany otoczenia. 

O potencjalnym transferze 21-letniego Niemca mówi się od dłuższego czasu. Ofensywny pomocnik był jednym z najlepszych zawodników Bundesligi w niedawno zakończonym sezonie.

Klub pozwoli na odejście

Rozmowy zawodnika z klubem przebiegają w dobrej atmosferze. Bayer Leverkusen nie będzie robił problemów piłkarzowi w momencie, gdy do klubu spłynie odpowiednia oferta za reprezentanta Niemiec. Havertz jest wyceniany przez portal “Transfermarkt” na 81 milionów euro. “Aptekarze” pierwotnie chcieli za swojego piłkarza otrzymać minimum 100 milionów euro. Jednak po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa mówi się, że mogą przystać na ofertę rzędu 70 milionów wraz z konkretnymi bonusami.

Chelsea prowadzi w wyścigu

Na ten moment według informacji z różnych źródeł, najbliżej pozyskania Havertza jest Chelsea. W grze ma być również Real Madryt, choć “Królewscy” nie są pewni, czy sprowadzić zawodnika podczas najbliższego okienka transferowego. Z wypowiedzi osób związanych z Bayernem Monachium wynika, że Bawarczycy zrezygnowali z kupna ofensywnego pomocnika Bayeru.