Luis Mata na celowniku. Trzy kluby ekstraklasy po wychowanka Porto
09.07.2020

Lech Poznań, Wisła Kraków i Pogoń Szczecin zabiegają o sprowadzenie wychowanka FC Porto. Luis Mata znalazł się na celowniku wspomnianych klubów.

Drużyny Dariusza Żurawia, Artura Skowronka i Kosty Runjaica znajdują się w zupełnie różnych sytuacjach. Względnie zadowolony z przebiegu dotychczasowych rozgrywek może być jedynie Lech. Kluby chcą dokonać wzmocnień przed kolejnym sezonem, stąd zainteresowanie Matą, który jest lewym obrońcą.

Zainteresowanie 3 klubów

Klub z Poznania nie ma zbyt dużego manewru na lewej stronie obrony. Najwięcej na tej pozycji gra Wołodymyr Kostewycz, trener korzysta również z Tymoteusza Puchacza, który występuje także na skrzydle. Problem z tą pozycją ma również klub ze Szczecina, 34-letni Ricardo Nunes może odejść po sezonie. Zainteresowanie Portugalczykiem wyraża również krakowska Wisła. W ostatnich dniach mówiło się, że Artur Skowronek jest zainteresowany innym zawodnikiem występującym na tej pozycji, Mario Jurceviciem.

Wybierze Pogoń?

Według Daniel Trzepacza z portalu “pogonsportnet.pl”, to Portowcy wygrywają rywalizację o zawodnika. 23-latek zagrał w 23 meczach tego sezonu w drużynie rezerw FC Porto, zanotował 2 asysty. Poprzedni sezon spędził w FC Cartagena, wcześniej był wypożyczony także do Portimonense. Wystąpił w 52 spotkaniach na różnych szczeblach młodzieżowej reprezentacji Portugalii, zdobył 8 bramek. Jego kontrakt skończy się za rok. Przez portal “transfermarkt.de” jest wyceniany na kwotę 325 tys. euro.