Rafał Kobryń odejdzie z Lechii Gdańsk? Wisła Płock mocno zainteresowana
09.07.2020

Kobryń nie potrafił na dłużej zagościć w podstawowym składzie drużyny z Trójmiasta. Jednym z zainteresowanych klubów miałaby być m.in. Wisła Płock.

Jak podaje Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego”  prawym obrońcą interesują się włodarze „Nafciarzy”, którzy będą szukać zastępstwa za Cezarego Stefańczyka. Doświadczony zawodnik płocczan odejdzie z klubu po zakończonym sezonie.

Złoty wiek

Kobryń z racji swojego wieku (1999r.) w przyszłym sezonie nadal będzie mógł występować jako młodzieżowiec. Co ciekawe rywalizowałby z Damianem Michalskim, któremu ten przywilej kończy się wraz z obecnymi rozgrywkami. Z tego powodu zawodnik Lechii jest niemałym kąskiem dla wielu zespołów, mających problem z obsadą młodego zawodnika.

Często na ławce

Wychowanek gdańskiej drużyny nie odnalazł się w jej szeregach. Dość wymowne jest to, że Kobryń tylko sześciokrotnie wystąpił w Ekstraklasie w tym sezonie. Głównie grywał, gdy nie był w pełni dyspozycji Karol Fila. Właśnie tego piłkarza zmienił we wczorajszym półfinale Pucharu Polski, pojawiając się na murawie w dogrywce. Lechia wygrała i zameldowała się w finale, gdzie zmierzy się z Cracovią. Dla Kobrynia transfer do innego polskiego klubu mógłby pozwolić na dalszy rozwój i możliwość częstszej gry.