Wisła Kraków zatrzyma napastnika? Alon Turgeman może odejść
10.07.2020

Przed kolejnym sezonem Wisłę Kraków może opuścić ważny zawodnik. Czy władzom klubu uda się przekonać napastnika do pozostania?

Alon Turgeman jest tylko wypożyczony do Wisły z Austrii Wiedeń. Jeżeli władze klubu będą chciały zatrzymać Izrealczyka, to będą musiały się liczyć z wydatkiem 400 tys. euro, ponieważ taką kwotę w ramach klauzuli odstępnego ma wpisaną w kontrakcie zawodnik.

Zaporowe warunki dla Wisły?

Krakowski klub wciąż nie znajduje się w najlepszej sytuacji finansowej, dlatego wątpliwe jest, że zobaczymy tego piłkarza w kolejnych rozgrywkach Białej Gwiazdy. Zainteresowanie nim wyraził już Hapoel Hajfa, w którym Turgeman grał już w latach 2017-2018. Polskie media spekulowały o zainteresowaniu ze strony innych polskich klubów.

Problemy ze zdrowiem

29-latek został wypożyczony do drużyny Artura Skowronka w lutym. Od tego czasu zagrał w 7 meczach ekstraklasy, w których zdobył 4 gole. Niewielka liczba występów napastnika to efekt kontuzji, z którymi zmagał się w międzyczasie. W reprezentacji Izraela wystąpił 2 razy. Przez portal “Transfermarkt.de” jest wyceniany na kwotę 650 tys. euro.