Ireneusz Mamrot: Postawię na tych, z którymi wiążemy przyszłość
10.07.2020

Jeden z tegorocznych spadkowiczów planuje zmiany w składzie na ostatnie mecze sezonu. Czy poprawi w ten sposób wyniki?

Trener Mamrot poinformował, że w nadchodzących meczach Arki Gdynia zagrają ci zawodnicy, którzy zostaną na kolejny sezon. Można się domyślać, że szkoleniowiec miał na myśli głównie polskich piłkarzy.

Ireneusz Mamrot:

Bierzemy pod uwagę zawodników, którzy zostaną. Będzie trochę zmian na mecz z ŁKS-em. Na przyszły sezon rozmawiamy do tej pory tylko z polskimi piłkarzami. Są zarówno młodsi, jak i doświadczeni. Trwają rozmowy, w ostatnich meczach nie będą grali ci, co na pewno odejdą.

Trener zostanie?

Obecny trener najprawdopodobniej zostanie w Gdyni na kolejny sezon, który Arka spędzi w 1. lidze. Od poniedziałku wiadomo, że klub z Trójmiasta został pozbawiony szans na utrzymanie w ekstraklasie. Mamrot odniósł się także do kwestii pozostania na obecnym stanowisku.

W momencie przejęcia drużyny, w rozmowach z właścicielem czy prezesem braliśmy pod uwagę też taki scenariusz, ale dopóki były szanse na utrzymanie, to na tym się koncentrowaliśmy. Dla mnie to pierwsza taka sytuacja. Czasu jest mało, pracujemy nad tym jak ma wyglądać zespół w następnym sezonie