Oficjalnie: Valon Berisha piłkarzem Stade de Reims
10.07.2020

Kosowianin podpisał kontrakt, który zwiąże go z nowym klubem do końca czerwca 2024 roku. Do francuskiego zespołu trafił na zasadzie transferu definitywnego z SS Lazio.

Zawodnik przeszedł do Stade de Reims za kwotę 5 milionów euro. Ma być wzmocnieniem przed nadchodzącym sezonem, w którym drużyna z Reims zagra w Lidze Europy.

Niespodzianka

Podopieczni Davida Guiona sprawili nie lada sensację, zajmując ostatecznie piąte miejsce w lidze. Tym samym uzyskali awans do fazy grupowej Ligi Europy. Berisha jest czwartym letnim nabytkiem. Wcześniej do klubu trafili: Anastasios Donis, Fraser Hornby i Thibault De Smet. Kwota za Kosowianina (5 milionów euro) to wyrównany rekord transferowy sprzed roku, kiedy do zespołu z Reims trafił Predrag Rajkovic.

Święcił sukcesy

Reprezentant Kosowa najwięcej trofeów zdobył w barwach Red Bulla Salzburg, z którym pięciokrotnie zostawał mistrzem Austrii. Środkowy pomocnik przez lata był filarem zespołu, osiągając liczbę 233 spotkań, w jakich wystąpił w koszulce klubu z Salzburga. Co ciekawe przed reprezentowaniem Kosowa w barwach narodowych, grał dla Norwegii, zamykając swój licznik na dwudziestu meczach.