Ligue 1: Ismael Bennacer głównym celem dla Paris Saint-Germain

10.07.2020

Na łamach „Football Italia” możemy dowiedzieć się, że według francuskich mediów Bennacer jest priorytetem dla włodarzy klubu z Paryża.

22-latek obecnie jest zawodnikiem Milanu, do którego trafił z Empoli latem 2019 roku. Transfer wyniósł 16 milionów euro. Jednak pomocnik od dłuższego czasu jest przymierzany w kierunku stolicy Francji. Wszystko wskazuje na to, że niedługo mogą podjąć zaawansowane kroki w celu zakupu piłkarza.

Wyrachowane wzmocnienia

Zespół z Paryża od pewnego czasu nie ściąga zawodników z pierwszych stron gazet. Już od poprzedniego letniego okienka transferowego postawiono na graczy, którzy mieliby wpasować się w układankę całej drużyny. Przykładem takiej transakcji był m.in. Idrissa Gueye – Senegalczyk potrafi harować w defensywie, nie dbając o swoją popularność.

Odejdzie?

Bennancer posiada klauzulę odstępnego, wynoszącą 50 milionów euro. Jednakże media spekulują, że będzie ona aktywna dopiero od czerwca 2021 roku. Na ten moment Algierczyk jest zawodnikiem Milanu. W tych barwach zaliczył 29 występów w tym sezonie, notując przy tym jedną asystę w meczu Pucharu Włoch. Na swoim koncie ma sukces z drużyną narodową, z którą zdobył Puchar Narodów Afryki w 2019 roku. On sam został ogłoszony najlepszym piłkarzem tego turnieju.