Chelsea: Kontrakt Tammy’ego Abrahama został przedłużony?
10.07.2020

Napastnikowi Chelsea kontrakt wygasał wraz z końcem czerwca 2022 roku. Według “Telegraph” Anglik miał w swoją umowie wpisaną klauzule, która po określonej liczbie występów oraz zdobyciu danej ilości bramek zostanie przedłużona o następny rok.

W ostatnich miesiącach dyskutowano na temat przyszłości Abraham w Chelsea, gdyż rozmowy dotyczące nowego kontraktu miały stać w miejscu. Napastnik podobno oczekiwał pensji na poziomie Calluma Hudsona-Odoia.

Przełomowy sezon

Dla 22-letniego piłkarza obecna kampania jest najlepsza w karierze. Jak do tej pory strzelił 14 goli, notując dodatkowo 4 asysty w rozgrywkach Premier League. Przez większość sezonu był pierwszym napastnikiem londyńskiej drużyny, lecz w ostatnim czasie wygryzł go ze składu Oliver Giroud.

Zaskoczenie

Chelsea to niewątpliwie niespodzianka w obecnym sezonie, gdyż przed rozpoczęciem Premier League była obstawiana jako drużyna niewalcząca o wysoką pozycję. Jednak Londyńczycy zajmują trzecie miejsce, które gwarantuje im premiowany awans do Ligi Mistrzów, w której zagrają jeszcze w tej edycji, gdyż pod koniec lipca rozegrają rewanżowe spotkanie z Bayernem Monachium.