Angielskie media o Janie Bednarku. Polak skrytykowany
10.07.2020

Jan Bednarek rozegrał swoje kolejne spotkanie w barwach Southampton F.C. Jego drużyna zremisowała 1:1 na wyjeździe z Evertonem. 

Polak miewał lepsze mecze, gdyż w spotkaniu z “The Toffees” nie ustrzegł się od błędu. Niektóre z nich oceniły go najgorzej ze swojej drużyny.

Krytyka mediów

Portal hampshirelive.news przyznał obrońcy reprezentacji Polski ocenę “5”, będąca najsłabszą notą z ekipy “Świętych”. Tak argumentowali swój wybór:

“Wyłączony przy akcji dającej wyrównanie Evertonowi, podczas której nie zdołał dojść do Richarlisona, co pozwoliło napastnikowi gospodarzy na ucieczkę. To była plama, na dość solidnym występie” – pisze serwis. 

Dodatkowo nawiązał do sytuacji z faulem na Richarlisonie, gdzie zgodnie stwierdził, że Bednarek nie powinien dokończyć tego meczu:

“Pozornie szczęśliwy, że udało mu się pozostać na boisku w drugiej połowie, gdy interweniował przy akcji Richarlisona. Powtórki pokazały, że mógł dotknąć piłki, ale jeśli to był faul, to naprawdę powinna być czerwona” – podkreśla portal hampshirelive.news.

Według “Sky Sports” Jan Bednarek także otrzymał najniższą ocenę w zespole wraz z czterema innymi zawodnikami. Zwrócili oni uwagę na wspomniany faul:

“Richarlison poczuł, że Jan Bednarek przeszkodził mu w zdobyciu bramki, ale sędzia zdecydował, że faul zasługuje tylko na żółtą kartkę, z czym zgodził się VAR.” 

Pewny składu

Polak pod wodzą Ralpha Hasenhüttla jest etatowym zawodnikiem pierwszej jedenastki. 24-latek wystąpił w 32 spotkaniach w tym sezonie w rozgrywkach Premier League.