West Ham łatwo pokonuje Norwich City. Koncert Michaila Antonio, czyste konto Łukasza Fabiańskiego
11.07.2020

West Ham postawił kolejny ważny krok w kierunku utrzymania w Premier League. “Młoty” pokonały na wyjeździe Norwich City aż 4:0. “Kanarki” porażką przyklepały swój spadek z ligi.

Fenomenalny występ zaliczył w dzisiejszym spotkaniu Michail Antonio. Napastnik zdobył wszystkie cztery gole.

Podwoił swój dorobek

30-letni zawodnik rozegrał najprawdopodobniej najlepszy mecz w dotychczasowej karierze. Już wcześniej zdarzały mu się przebłyski formy, jak choćby w niedawnym starciu przeciwko Chelsea, lecz na przestrzeni całego sezonu raczej zawodził. Podobnie jak cały West Ham, który nie mógł wskoczyć na odpowiednie obroty. Dzisiaj jednak wszystko w drużynie Davida Moyesa zagrało jak należy. Antonio zdobył cztery gole w 72. minuty. To dokładnie tyle samo, ile udało mu się strzelić w 20. dotychczasowych meczach ligowych.

Czyste konto Fabiańskiego

“Młoty” w obecnym sezonie są jedną z najgorzej broniących ekip w Premier League. W końcu jednak Łukasz Fabiański doczekał się zachowania czystego konta. Ostatni raz miało to miejsce w Nowy Rok, kiedy to WHU pokonał Bournemouth 4:0.

Beniaminek spada z ligi

Przygoda Norwich z Premier League nie potrwała długo. Piłkarze Daniela Farke zaledwie po roku gry na najwyższym szczeblu oficjalnie spadają z ligi. Statystyki mówią jednak same za siebie. Wygrywając zaledwie pięć meczów na 35. spotkań, nie da się utrzymać w tak wymagających rozgrywkach.