Składy na mecz: Legia Warszawa – Cracovia
11.07.2020

W 35 kolejce Ekstraklasy Legia Warszawa na własnym stadionie podejmie zespół Cracovii. Remis w tym meczu wystarczy do zdobycia przez gospodarzy mistrzostwa kraju. 

Obie drużyny spotkają się po raz drugi w przeciągu tygodnia, gdyż we wtorek kluby zmierzyły się w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Stawką spotkania był awans do finału. Lepsza okazała się Cracovia, która wygrała 3:0 na swoim obiekcie.

Kolejna szansa

Zespół prowadzony przez Aleksandara Vukovicia już wcześniej mógł zapewnić sobie mistrzostwo. Jednak nie postawiła kropki na i w starciach z Piastem Gliwice oraz Lechem Poznań. Kolejna szansa w dzisiejszym spotkaniu. Do upragnionego celu wystarczy remis. W ostatnich sześciu meczach Legia wygrała tylko raz. Widać wyraźnie, że zespół znajduje się w gorszej formie.

Nikt nie odpuści

Trener Cracovii – Michał Probierz nie zamierza sprzedać tanio skóry. Ba, chcę wygrać mecz, nie dopuszczając do fety Warszawiaków tuż po nim. Krakowski zespół cały czas walczy o miejsce premiowane udziałem gry w kwalifikacjach do Ligi Europy. Osiągnąć ten cel mogą także po wygraniu wspomnianego Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Składy

LEGIA: Cierzniak; Karbownik, Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha, Antolić, Martins, Wszołek, Gwilia, Luquinhas, Pekhart

Ławka: Muzyk, Mosór, Cholewiak, Włodarczyk, Pyrdoł, Astiz, Rosołek, Stolarski, Slisz

CRACOVIA: Hrosso; Rapa, Dytiatjew, Helik, Pestka, Hanca, Lusiusz, Pelle, Loshaj, Wdowiak, Lopes

Ławka: Pesković, Thiago, Fiolić, Rakoczy, Strózik, Jablonsky, Diego, Pik, Vestenicky

Transmisja spotkania w telewizji na kanałach TVP1 oraz Canal+ Sport. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.