Artur Jędrzejczyk uradowany po zdobyciu trofeum. “Każde mistrzostwo fajnie się zdobywa”
11.07.2020

Legia Warszawa zdobyła kolejne mistrzostwo Polski. W rozmowie z “Canal Plus” Jędrzejczyk nie krył szczęścia po następnym sukcesie w jego karierze. 

Po zwycięstwie 2:0 na własnym stadionie “Legioniści” zapewnili sobie czternasty tytuł mistrzowski. Jednym z filarów zespołu z Warszawy jest Artur Jędrzejczyk.

Szczęśliwy po meczu

Obrońca Legii w wywiadzie po spotkaniu dla “Canal Plus” podkreślał postęp, jaki zrobił jego zespół.

– Wiemy jak ten sezon wyglądał, różnie to bywało. Byliśmy na ósmym czy dziesiątym miejscu, potem pokazaliśmy swoją klasę. Może ostatnie mecze nie były takie, jak powinny być. Przydarzyły się remisy. Potem jednak powiedzieliśmy sobie, co trzeba i poprawiliśmy grę – mówił Jędrzejczyk.

Dodatkowo powiedział, że mistrzostwo było jednym z głównych celów dla “Legionistów”.

– Po to gramy w piłkę, żeby walczyć o mistrzostwo cele, europejskie puchary. To jest dla mnie w Legii najważniejsze – dodał zawodnik.

Na koniec nie chciał wywyższać żadnego zawodnika indywidualnie, lecz podkreślił rolę całej drużyny.

– Chcę wyróżnić całą drużynę. Wiem, ile mieliśmy ostatnio kontuzji, mamy szeroką kadrę i to jest cenne. Dużo mamy też fajnych i młodych chłopaków. Na przykład “Karbo” przebił się do składu, ale w nowym sezonie na pewno, ktoś się wyróżni – zakończył “Legionista”.

Wyrównany rekord

Legia Warszawa po raz czternasty sięgnęła po mistrzostwo kraju. Tyle samo wygranych rozgrywek ma Ruch Chorzów. Patrząc na pozycję obu zespołów, niebawem możemy doczekać się samodzielnego lidera.