Trener LASK Linz zwolniony. Valerien Ismael został bez klubu
11.07.2020

Valerien Ismael został zwolniony z powodu nieprzestrzegania przepisów sanitarnych. Przez ten czyn ukarano klub odjęciem czterech punktów w rozgrywkach ligi austriackiej. 

Na stanowisku trenera zastąpił go Dominik Thalhammer. Nowy szkoleniowiec ma 49 lat i jeszcze nigdy nie pracował z drużyną o takim poziomie.

Kłopoty klubu

LASK Linz przed zawieszeniem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa zajmował pierwsze miejsce w austriackiej Bundeslidze. W trakcie jej trwania trener Valerien Ismael podjął decyzję o zorganizowaniu wspólnego treningu drużynowego. Z tego powodu klub został ukarany odjęciem czterech punktów w rozgrywkach ligowych. Francuz to były zawodnik m.in. Lens, Bayernu Monachium czy Werderu Brema.

Gorsza dyspozycja

Po powrocie rozgrywek zespół nie spisywał się tak dobrze. W dziesięciu spotkaniach zdobył tylko 10 punktów, wygrywając tylko trzy mecze. Drużyna z Linzu zajęła ostatecznie czwarte miejsce w lidze. Przed nimi jeszcze rewanżowy mecz Ligi Europy, gdzie austriacki zespół zagra z Manchesterem United. Jednak LASK poprowadzi już Dominik Thalhammer. Możemy także przeczytać stanowisko klubu na temat zwolnienia Ismaela.

“Możemy rozumieć gniew i frustrację Valeriena Ismaela, który musi odejść po tym wielkim sezonie. Dla nas ta decyzja była naprawdę trudna. Mamy nadzieję, że kiedyś on zrozumie nasze stanowisko” – poinformował klub.”