Olympiakos Pireus chce Kamila Jóźwiaka. Gdzie trafi utalentowany skrzydłowy?

12.07.2020

Kolejny klub zgłosił się po piłkarza Lecha Poznań. Młody zawodnik niemal na pewno odejdzie. Pozostaje pytanie, jaki kierunek wybierze?

Jak podają greckie media, zainteresowanie sprowadzeniem Kamila Jóźwiaka wyraził Olympiakos Pireus. Skrzydłowy jest rozchwytywany przez zagraniczne kluby, może przebierać w ofertach. Miałby zostać wzmocnieniem Olympiakosu, którego władze chciałyby także pozyskać innego skrzydłowego, Musę Al-Tamariego z APOEL-u Nikozja. Informację na swoim Twitterze podał Łukasz Gikiewicz.

Wybierze Grecję?

Grecja to kolejny kierunek, który po zakończeniu sezonu może obrać Jóźwiak. W ostatnich tygodniach spekuluje się o zakusach takich drużyn, jak Anderlecht, FC Augsburg, Werder Brema, SC Freiburg, czy Blackburn Rovers. Przez portal „Transfermarkt.de” jest wyceniany na 2,7 mln euro, natomiast poznański klub chciałby uzyskać za niego wyższą kwotę. Umowa zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Nadzieja na Euro

22-latek w tym sezonie filarem ofensywy Lecha, którego jest wychowankiem. W ekstraklasie wystąpił dotychczas w 32 meczach, w których zdobył 7 bramek i 4 asysty, natomiast jego bilans w Pucharze Polski to 4 spotkania, 1 gol i 3 asysty. Młody piłkarz znajduje się w kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka, który może go powołać na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.