Ekstraklasa: Alexandru Băluță znalazł się na celowniku Legii Warszawa
14.07.2020

Legia Warszawa z pewnością poszukuje wzmocnień przed kwalifikacjami do Ligi Mistrzów. Według dziennikarzy rumuńskiego “Digi Sport” na radarze klubu ze stolicy naszego kraju znalazł się Alexandru Băluță.

Jednak według tego samego źródła Legia nie jest jedynym zespołem, który interesuje się wspomnianym zawodnikiem. Bliższy pozyskania piłkarza jest węgierski klub – Puskás Akadémia FC.

Na wylocie

Zawodnik nie znajduje się w planach Slavii Praga, więc najprawdopodobniej opuści zespół. Już ostatni sezon spędził w innym czeskim klubie – Slovanie Liberec. Jednak tym razem włodarze drużyny z Pragi pragną sprzedać swojego zawodnika. Latem 2018 roku przeszedł do klubu za około 2,6 miliona euro. “Digi Sport” informuje, że Puskás Akadémia FC jest w stanie dogadać się finansowo z szefostwem Slavii Praga, lecz mieliby mieć problem ze sprostaniem oczekiwaniom finansowym piłkarza. Legia z kolei nie chciałaby wykładać spodziewanej kwoty.

Ograny

Rumun w tym sezonie Fortuna Liga zanotował cztery trafienia oraz pięć asyst. Występował także w reprezentacji swojego kraju, dla której udało mu się jak do tej pory uzbierać trzy występy.