Ostatni zespół ekstraklasy wzmacnia defensywę
31.07.2018

Zespół prowadzony przez Michała Probierza przegrał dwa pierwsze mecze w rozgrywkach ekstraklasy. Pasy nie zdobyły punkty w meczach wyjazdowych ze Śląskiem Wrocław (1:3) i Lechem Poznań (0:2). Cracovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i postanowiła wzmocnić linię defensywy. Z Pogoni Szczecin sprowadzony został Cornel Rapa.

Rumuński obrońca jest wychowankiem Otelul Gałacz, z którego w 2013 roku trafił do Steauy Bukareszt. Trzy lata później przeniósł się do Pogoni. W barwach szczecińskiego klubu rozegrał 55 spotkań i strzelił jedną bramkę. Z Cracovią podpisał dwuletni kontrakt. – Klub był mną mocno zainteresowany, co było dla mnie naprawdę ważne. Gra tutaj to dla mnie bardzo dobra opcja. Chcę dać klubowi wszystko co najlepsze. Znam polską ligę, znam poziom rozgrywek ekstraklasy. Liczę, że to mi pomoże– powiedział w rozmowie z oficjalną stroną Rapa.

Obrońca ma na swoim koncie cztery tytuły mistrza Rumunii. Jeden w barwach Otelulu oraz trzy ze Steauą. Jest sześciokrotnym reprezentantem Rumunii. – Śledzę rozgrywki polskiej ligi i uważam, że Cracovia to dobra drużyna. Duża konkurencja o miejsce w wyjściowym składzie to zaleta tego zespołu – uważa Rapa.


Rumuński piłkarz ma zastąpić na prawej stronie defensywy Adriana Danka, który w pierwszym spotkaniu ze Śląskiem doznał kontuzji łokcia. Działacze Cracovii w letnim oknie transferowym pozyskali ośmiu zawodników.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO