Bezbramkowy remis pomiędzy Legią Warszawa a Lechią Gdańsk

15.07.2020

W 36. kolejce rozgrywek PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzyła się z Legią Warszawa na własnym obiekcie. 

Legia Warszawa została już mistrzem Polski. Do Gdańska przyjechała bez swoich niektórych czołowych zawodników. Szansę debiutu otrzymał Radosław Cielemęcki, co potwierdził na konferencji przedmeczowej Aleksandar Vukovic. Z kolei Lechia Gdańsk w głównej mierze koncentruje się na finale Pucharu Polski, gdzie podejmie zespół Cracovii.

Przebieg meczu

W pierwszej połowie widać było, że zespoły nie grają swoimi najlepszymi jedenastkami. Brakowało dogodnych okazji. Najlepiej w ekipie mistrza Polski spisywał się Paweł Wszołek. W drugiej części gra za bardzo się nie zmieniła. Mocnym uderzeniem popisał Rafał Pietrzak, jednak piłka minęła bramkę. Swoją okazją miał także wprowadzony Włodarczyk, lecz nie udało mu się wykorzystać podania od Pawła Wszołka. Niezłym strzałem popisał się Ślisz, ale dobrze obronił Dusan Kuciak. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Tabela

Legia Warszawa niezagrożona swojej pozycji, gdyż już w poprzednim meczu zapewnili sobie mistrzostwo Polski. Lechia z kolei przeskoczyła drużynę Cracovii, z którą zmierzy się w finale Pucharu Polski.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 0:0 

Skład Lechia: Kuciak – Fila, Kobryń, Maloča, Pietrzak – Kryeziu, Gajos, Kałuziński (82. Gomes), Urbański (67. Mihalik) – Zwoliński (67. Haydary), F. Paixao (C).

Skład Legia: Cierzniak – Stolarski, Astiz, Wieteska, Luís Rocha – Slisz, Pyrdoł (57. Włodarczyk), Cielemięcki (84. Mosór) – Wszołek, Cholewiak, Rosołek (76. Rémy).