Victor Osimhen coraz bliżej dołączenia do Napoli. Lille znalazło następcę Nigeryjczyka

16.07.2020

Victor Osimhen najprawdopodobniej zostanie zawodnikiem Napoli. O transferze zawodnika Lille na San Paolo mówi się od jakiegoś czasu. 

Francuski klub znalazł już zastępstwo za Nigeryjczyka. Jest nim piłkarz Gent, Jonathan David.

Ex aequo z Neymarem

Osimhen jest zawodnikiem Lille od lipca 2019 roku. W bieżących rozgrywkach Ligue 1, przerwanych z powodu pandemii koronawirusa, młody napastnik zdobył 13 bramek w 27. występach i był najjaśniejszą postacią swojej drużyny. Zaprezentował się również na arenie międzynarodowej. Co prawda Lille zajęło ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów, ale sam zawodnik zdołał dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Osimhen będzie rywalizował o miejsce w ataku z Driesem Mertensem oraz Andreą Petagną, który zamelduje się w Neapolu po zakończeniu bieżącego sezonu.

Następca z Belgii

Piłkarzem mającym zastąpić Osimhena w Lille jest Jonathan David. Ofensywny pomocnik Gent notował w lidze belgijskiej świetne liczby. 20-latek strzelił 18. bramek i dołożył jeszcze 8. asyst. Jeszcze bardziej imponujące są jego statystyki w reprezentacji Kanady. Piłkarz zdobył 11. bramek w 12. meczach rozegranych w reprezentacyjnej koszulce. Piłkarz został królem strzelców Złotego Pucharu Concacaf w 2019 roku.