Zbigniew Boniek o karze dla Cracovii: Grzebanie w trupach nie ma sensu

17.07.2020

Wydaje się, że w ostatnich dniach wyjaśniła się przyszłość Cracovii. Niepewność w klubie była spowodowana oczekiwaniem na decyzję PZPN-u.

Za udział w aferze korupcyjnej krakowski klub najprawdopodobniej zostanie ukarany odjęciem 5 punktów w przyszłym sezonie ekstraklasy, a także 1 mln zł grzywny. Prezes polskiego związku udzielił wypowiedzi dla portalu „Interia.pl” na ten temat.

Zbigniew Boniek:

To nie PZPN kupował i sprzedawał mecze, natomiast musi pewne problemy rozwiązać. Ja wiem, że przeciwnicy Cracovii woleliby, żeby jej odjęto 10-15 punktów, ale nie wiem, czy to byłoby sprawiedliwe. Każdy patrzy przez pryzmat własnego interesu. PZPN musi być ponad tym i mamy świadomość, że po 17 latach trudno o sprawiedliwy, obiektywny wyrok. Wolałbym i uważam, że lepiej byłoby dla Cracovii, gdyby tę sprawę zakończyć. Grzebanie w trupach nie ma żadnego sensu. Natomiast fakt, że Cracovia w sezonie 2003/2004 kupiła sporo meczów, nie ulega żadnej wątpliwości. Nie zapominajmy jednak, że później z ligi spadła i awansowała już w inny sposób.

Zagrają w pucharach?

Zespół Michała Probierza na kolejkę przed końcem rozgrywek zajmuje 6. miejsce w tabeli ekstraklasy. Cracovia będzie miała jednak szansę na udział w europejskich pucharach, ponieważ 24 sierpnia zmierzy się z Lechią Gdańsk w ramach finału Pucharu Polski.