Adam Buksa z golem. New England Revolution remisuje [WIDEO]

18.07.2020

24-latek wpisał się na listę strzelców w spotkaniu przeciwko DC United, który jego zespół zremisował 1:1. Polak został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

To było dopiero czwarte spotkanie Buksy w rozgrywkach Major League Soccer. Jednak już po raz drugi udało mu się trafić na listę strzelców. Poprzednio zrobił to w meczu z Chicago Fire.

Otworzył wynik

W 51. minucie polski napastnik przytomnie uderzeniem z głowy zdołał pokonać bramkarza rywali. Jednak nie przyniosło to zwycięstwa jego zespołowi, gdyż w 73. minucie trafił do siatki zawodnik DC United – Federico Higuain. Drużyna Buksy zajmuje jak do tej pory drugie miejsce w grupie C. W dwóch spotkaniach zgromadziła cztery punkty.

Nowa przygoda

24-latek rozpoczął karierę w Stanach Zjednoczonych latem tego roku, odchodząc z Pogoni Szczecin. W barwach „Portowców” wystąpił w 55 spotkaniach, zdobywając 22 bramki oraz notując 10 asyst. Buksa trafił do klubu z MLS za około 4 miliony euro.

D.C. United – New England Revolution 1:1 (0:0)

0:1 Adam Buksa 51′

1:1 Federico Higuain 73′