Oficjalnie: Wisła Kraków pożegna zawodników
18.07.2020

Wisła Kraków zakończy obecny sezon rozgrywek PKO Ekstraklasy spotkaniem z Arką Gdynia. Jednak już teraz wiemy o odejściach zawodników z zespołu “Białej Gwiazdy” 

Karierę zakończył legendarny napastnik Wisły – Paweł Brożek, ale z zespołem pożegna się większa liczba zawodników. Klub poinformował o odejściach Marcina Wasilewskiego, Krzysztofa Drzazgi, Mateusza Hołowni, Lubomira Tupty i Kaisa Al-Aniego.

Odejścia

Największy staż w krakowskim klubie miał oczywiście Paweł Brożek, który wystąpił w 405 spotkaniach, zdobywając 164 bramki oraz notując 74 asysty. Z drużyną żegna się także Marcin Wasilewski występujący w Wiśle od listopada 2017 roku. Kontrakt Krzysztofa Drzazgi również nie zostanie przedłużony. 25-latek strzelił w barwach “Białej Gwiazdy” sześć goli. Ponadto zespół opuszczą wypożyczeni zawodnicy jak Mateusz Hołownia i Lubomir Tupta. Kais Al-Ani nie zdołał zaliczyć debiutu w pierwszej drużynie i także odejdzie z klubu.

Utrzymanie

Wisła Kraków zapewniła sobie utrzymanie. Przed spotkaniem z Arką Gdynia zajmuje piątą pozycję w grupie spadkowej, lecz nie ma już szans na polepszenie wyniku. Jednak cel został zrealizowany i “Biała Gwiazda” w kolejnym sezonie zagra w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.