Pomocnik opuszcza Barcelonę. Marc Cucurella na stałe w Getafe

18.07.2020

Pomocnik nie powróci do swojego macierzystego klubu. Na wypożyczeniu spisywał się na tyle dobrze, że Getafe postanowiło zatrzymać go na dłużej.

Zespoły LaLiga kompletują swoje kadry na nadchodzący sezon. Władze FC Barcelony nie ogłosiły dotychczas żadnego transferu przychodzącego do klubu. Okazało się, że jeden z młodych zawodników nie powróci z wypożyczenia, ponieważ został wykupiony.

Udany okres w Getafe

Marc Cucurella zostanie w drużynie prowadzonej przez Jose Bordalasa na dłużej. Getafe zapłaci za niego kwotę 10 mln euro. Hiszpan zgodził się podpisać umowę, która zakończy się 30 czerwca 2024 roku. W zespole z Katalonii nie miałby większych szans na regularne występy, wcześniej wypożyczany był także do SD Eibar.

Młodzieżowy kadrowicz

21-latek zagrał w 36 meczach ligowych w tym sezonie, w których zdobył 1 gola, zanotował także 6 asyst. W młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii jego bilans to 1 gol w 6 spotkaniach. Cucurella to lewy pomocnik, który z powodzeniem radzi sobie również na lewej stronie obrony. „Transfermarkt.de” wycenia wychowanka Barcelony na 18 mln euro.