Besnik Hasi na dłużej w Al Raed. Uciął spekulacje o Fenerbahce
18.07.2020

Szkoleniowiec przedłużył kontrakt z dotychczasowym pracodawcą. W ten sposób uciął spekulacje na temat swojej przyszłości.

W sobotę ogłoszono, że Besnik Hasi zostanie na dłużej szkoleniowcem Al Raed FC. Klub z Arabii Saudyjskiej poinformował, że Albańczyk zostanie w klubie przynajmniej na kolejny sezon. W ostatnich tygodniach media spekulowały o możliwym odejściu trenera.

Zainteresowanie z Turcji

Według tureckich mediów, rzekomo zainteresowanie Hasim wyraziło Fenerbahce. Podpis pod nową umową rozwiał jednak wszelkie wątpliwości na ten temat. Al Raed po 22 kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli saudyjskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Członkiem zespołu jest Aranud Djoum, który w sezonie 2014/15 zaliczył epizod w Lechu Poznań.

Dwa lata w Azji

48-latek to były trener Legii Warszawa. W sezonie 2016/17 prowadził stołeczny klub, natomiast został zwolniony zaledwie po 3,5 miesiąca pracy. Następnie przez krótki okres prowadził Olympiakos Pireus. Drużynę z Arabii Saudyjskiej objął w lipcu 2018 roku. Jego bilans to 57 spotkań, w których zanotował 22 zwycięstwa, 13 remisów i 22 porażki.